UA

Магія ростовки або чого тисне велосипед


Зовсім не так давно всі ми каталися на велосипедах, які були, і не обтяжували себе такими дрібницями, як правильно підібраний розмір. Хтось катався під рамою, хтось на рамі, хтось встрибував з лави, взагалі виживали, як могли, але задоволені були всі. А потім сталося непоправне, Господь дав людям Інтернет, і тут-то і почалося ...

Припустимо пан Н. з міста Р. мало чого розуміє в велосипедах, але веде свій блог про них, на очі йому попалися такі слова як ростовка і розмір рами і він вирішив, як зараз кажуть, запилити статтю на цю нескладну тему. Знайшов на просторах інтернету першу-ліпшу таблицю з такими до болю знайомими буквами XS, M, L і тд, які співвідносяться з певним зростом, і написав, як важливо дотримуватися цього правила при виборі велосипеда. Пішла стаття в люди.

Якийсь Іван Іванович з ростом рівно 178 сантиметрів і 8 з половиною міліметрів з міста О. вирішив купити велосипед. Іван Іванович не перший день за комп'ютером, а третій, тому він вже знає, що для його цілей, а саме використання велосипеда в місті, найкраще підходить гірський велосипед, з усіх стандартів коліс найкраще 29, тому що великі, все інше маленьке, а він уже дорослий, тепер він майже готовий зробити покупку. У пошуках відповідного двоколісного друга Іван Іванович набрів на ту саму статтю пана Н., начитався про ростовки і вирішив, що під його спартанський зріст підходить рама L. Іван Іванович зайшов на сайт веломагазину і несподівано побачив, що ростовки вимірюються в якихось дюймах. Знову включивши свій комп'ютер Іван Іванович знайшов таблицю, в якій зіставлені розміри L, XXXL, тощо з дюймами, таким нехитрим шляхом наш потенційний велосипедист для себе дізнався, що його L це 21 ".

З такою інформацією ці кляті консультанти і менеджери не зможуть обдурити Івана Івановича, він точно знає портрет свого ідеального велосипеда: гірник на 29 колесах з довгоходною вилкою і 21 ростовки. Замовлення оформление, угода вдалася, велосипед вже прибув ... Зібравши свого новенького ровера з ідеально відповідними параметрами Іван Іванович з жахом розуміє, що для того щоб забратися на таку раму йому буде потрібна допомога табуретки, а щоб дотягнутися з сідла до землі потрібно подовжити ноги сантиметрів на 8-10. Іван Іванович повертає "нєтот" велосипед нічого не розуміє менеджерам, каже їм, що це все диверсія з їх боку, пише в інтернеті відгуки про те, що всі ці ростовки марення і купує на барахолці бу ХВЗ і не може натішитися, але ж там рама аж 22 дюйма.

Як же так все це виходить, і як правильно підібрати велосипед? Спробуємо розібратися.

Дюймовий розмір рами це довжина від центру кареточного стакану до зрізу підсідільної труби, саме ця довжина задає пропорції рами і все це практично ні про що не говорить простій людині. Тому виробники, які вказують розмір рами в звичних всім літерах L, S, M роблять правильніше, але не все так просто. Геометрія рами складається не тільки з довжини підсідільної труби, величезну роль в подальшому комфорті грає верхня труба, кут рульового стакана і маса інших нюансів. Крім того для різних типів велосипедів різна геометрія, у різних виробників різна геометрія, а найголовніше, що у кожної людини різні пропорції і стиль катання. Ці самі таблиці ростовок кожен поважаючий себе виробник велосипедів робить свої власні, виходячи з параметрів своїх велосипедів, для гірських і міських велосипедів ці розміри дуже сильно відрізняються плюс до всього на все впливає стиль їзди. Гірський велосипед на 29 колесах для зросту 180см, як правило, підходить 19 ростовки, і часто спортсмени беруть собі на розмір менше, в той же час дорожній велосипед на той же зріст потрібен вже 22 дюйма, а що говорити про нестандартні типи велосипедів, наприклад складні, довжина підсідільної труби яких не перевищує і 10 дюймів, при тому, що вони розраховані на зріст 175-185см. Крім усього іншого середньостатистична людина, яка купує гірський велосипед, полюбляє розмірене катання та не сильно високо задерте сидіння, це теж варто врахувати, коли ви буде читати таблицю в якій на середній зріст рекомендують велику рама.

Хоча все виглядає дуже заплутано, висновок з усього вищесказаного дуже простий, всі ці розміри рам навіть в буквеному позначенні дуже умовні, при виборі велосипеда потрібно покладатися не на якісь магічні цифри, а на самого себе і на фахівців. Найкраще приміряти велосипед, але якщо такої можливості немає, Ви купуєте велосипед в інтернет-магазині, обов'язково запитайте, який розмір саме конкретної моделі Вам підійде при Вашому зрості і передбачуваній манері їзди, а не про конкретну універсальну ростовку.

У нашому магазині Велоленд Ви завжди можете розраховувати на висококваліфіковану допомогу і пораду наших співробітників, які врахують всі Ваші особливості і побажання, а не тільки зріст, а якщо Ви перебуваєте в Одесі, то ми завжди чекаємо Вас на території Малиновського ринку, щоб допомогти Вам обрати свій розмір велосипеда!

 

Гарантія
 
Ми даємо гарантію на всі велосипеди!
І це не залежить від вартості велосипеда!
Нам важливо, щоб ви були впевнені в своїй покупці, тому надаємо свою власну гарантію на всі велосипеди! У тому числі і на бюджетну лінійку! Не тільки на раму, а й на комплектуючі і обслуговуємо Ваш велосипед! А також продовжуємо післягарантійне обслуговування!
Сервіс
 
Свій власний висококласний сервіс! Ми не довіряємо заводській збірці!
Ми не бігаємо в пошуках механіків для збірки і гарантійного ремонту Вашого байка! У нас є своя власна майстерня, в якій всі велосипеди проходять ретельну підготовку перед тим, як потрапити до Вас! У нашій майстерні тільки професійні люди і професійний інструмент!
Ціна
 
Надаємо кращу ціну на наші велосипеди! При цьому ще й робимо знижки!
Незважаючи на висококласний сервіс і повну гарантію ми намагаємося тримати мінімально можливу ціну на всі наші велосипеди! Ми не вимагаємо передоплат і надаємо вам можливість спробувати свій велосипед перед покупкою! При цьому ми завжди робимо знижки, влаштовуємо розпродажі і конкурси!
Команда
 
Всі наші співробітники пропалені велосипедисти! Ми знаємо про велосипеди більше!
Ми не впарюємо Вам дешеві ровери - ми залучаємо вас до велоспорту в рамках ваших можливостей і побажань! Допоможемо підібрати саме Ваш велосипед для Ваших потреб і для Вашого бюджету! Для підтримки такого рівня сервісу в нашій команді працюють тільки велосипедисти: професіонали й ентузіасти. Від механіків до менеджерів - ми знаємо про велосипедах все!